http://www.starse.si/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.2gk-is-90.pnglink
http://www.starse.si/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.4gk-is-90.pnglink
http://www.starse.si/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.5gk-is-90.pnglink
http://www.starse.si/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.6gk-is-90.pnglink
http://www.starse.si/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.7gk-is-90.pnglink
http://www.starse.si/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.8gk-is-90.pnglink
«
»
Loading…

Uradne ure

Občina Starše


Ponedeljek
08:00 - 12:00
Torek
08:00 - 12:00
Sreda
08:00 - 12:00
14:00 - 16:00
Četrtek
08:00 - 12:00
Petek
08:00 - 12:00

 

Pošta Starše


Pon, Tor, Čet, Pet
08.00 - 10.30
14.30 - 17.00

Sreda

08.00 - 10.30

14.30 - 18.00
Sobota
09.00 - 11.00

Pošta Marjeta

Pon, Tor, Čet, Pet
08.00 - 16.00
Sreda
08.00 - 12.00

13.00 - 18.00

Sobota

09.00 - 11.00

Ambulanta Starše, Marjeta

Zbirni center Starše


POLETNI: (1. april – 31. oktober)
Sreda
11:00 - 19:00
Sobota
08:00 - 15:00

 

ZIMSKI:(01. november – 31. marec)
Sreda
11:00 - 17:00
Sobota
09:00 - 14:00

 

Več informacij...

Prevozi

Občanom občine Starše so vsak delovni dan v tednu na voljo brezplačni kombi prevozi po vaseh občine Starše - URNIK.

Občinska blagajna


Sreda
08:00 - 12:00
13:00 - 16:00

 

Več informacij...

Lekarna Starše


PON. od 8. do 19. ure
TOR., ČET. IN PET. od 8. do 16. ure
SRE. od 11. do 19. ure

 

Vzdrževanje javne kanalizacije

Prijava za zaposlene



Zapomni si me

piso l

 

 

HUMANITARNO DRUŠTVO S SRCEM ZA OBČINO STARŠE

 

 Logotip AJPES

 

 

 

 

 

Nagrade in priznanja

Listino ČASTNI OBČAN Občine Starše
so od leta 1998 prejeli

 

 

LETO 1998
Stanko Colnarič, za trdo delo in predanost kulturi, za širjenje pesmi med mladimi tako v domačem, kot v tujem okolju. Tako je ime našega kraja - današnje Občine Starše predstavil tudi v tujini.

 

 

 

 

LETO 2003
Franc Kacjan, za dolgoletno delo na področju krajevne samouprave, humanitarnih in družbenih dejavnosti, za uspehe pri demokratičnem razvoju društev, komunalnem razvoju naselij, krajevnih skupnosti in družbenih dejavnosti, ki so pomembni za razvoj širšega okolja.
 LETO 2006
Drago Koser, za uspehe pri demokratičnem razvoju društev, komunalnem razvoju naselij Krajevnih skupnosti in družbenih dejavnosti ter za zasluge na področju civilne zaščite in požarne varnosti.

 

 

 

 

LETO 2012

Anton Kirbiš, za življensko vključitev v družbeno-politična dogajanja v občini Starše, zavzemanje za razvoj vseh krajev v občini in posredovanja svojih izkušenj mlajšim generacijam.

 

 

LETO 2016

Adolf Šerdoner, za 50 in več letnodelo je na področju komunale,civilne zaščite, požarnevarnosti-gasilstva,humanitarnih in družbenih dejavnosti.Vsa leta je strmel k boljšemu razvojulokalne samouprave.
šerdoner

Plaketo z zlatim grbom Občine Starše

so od leta 1998 prejeli

LETO 1998

  • Franc Kacjan, za uspehe pri demokratičnem razvoju društev, komunalnem razvoju naselij, krajevnih skupnosti in družbenih dejavnosti.
  • Anton Kirbiš, za uspehe pri demokratičnem razvoju kraja, društev, komunalnem razvoju naselij, krajevnih skupnosti in družbenih dejavnosti.
  • Štefan Lešnik, za uspehe pri demokratičnem razvoju društev, komunalnem razvoju naselij, krajevnih skupnosti in družbenih dejavnosti.

LETO 1999

  • Anton Mlakar, za uspehe pri demokratičnem razvoju društev, komunalnem razvoju naselij KS in družbenih dejavnosti, ki so pomembni za razvoj občine.

LETO 2001

  • Marjan Malek, za prispevanje k napredku in razvoju občine Starše na področju turistične in kulturne dejavnosti ter na področju lokalne samouprave.

LETO 2003

  • Drago Koser, za sodelovanje na področju športa, kulture, humanitarnih in družbenih dejavnosti, krajevni samoupravi ter v občinskih organih in organizacijah.

LETO 2004

  • Adolf Šerdoner, za delo na področju gospodarstva, kulture, športa, humanitarnih in družbenih dejavnosti.

LETO 2005

  • Janez Ekart, za delo v KS Zlatoličje in v Občini Starše.

LETO 2006

  • Alojz Dikavčič, za uspehe pri demokratičnem razvoju društev, komunalnem razvoju naselij KS in družbenih dejavnosti, ki so pomembni za razvoj občine, dela in življenja v njej, predvsem pa za vložen trud in dosežene uspehe na področju urejanja okolja ter gospodarstva in kmetijstva.

LETO 2007

  • Anton Ekart, za prispevek k napredku in razvoju naselja Starše ter celotne občine. Bil je prvi tajnik KS Starše. Aktiven pa je bil tudi v PGD Starše

LETO 2008

  • Franjo Duh, za dolgoletno delo na področju razvoja šolstva v občini.

LETO 2011

  • Stane Matjašič, za delo na področju KS Zlatoličje, PGD Zlatoličje, vodenje odbora za komasacijo in namakanje v Zlatoličju ter za prostovoljno delo pri urejanju gasilskega poligona in gradnji nadstrešnice.

LETO 2014

  • Pavel Križovnik, za dosežene uspehe pri demokratičnem razvoju družbe in razvijanju družbenih dejavnosti, predvsem na področju kulture.

LETO 2016

  • Ivan Paveo, za svoje dolgoletno na področju civilne zaščite, požarne varnosti – gasilstva, v KS, humanitarnih organizacijah v občini in širše ter delo v društvih.

LETO 2017

  • Miroslava Lončarič, za dolgoletno delo na področju kulturne in prosvetne dejavnosti ter delo na humanitarnem področju v Občini Starše, Sloveniji in tujini.

 

Plaketo s srebrnim grbom Občine Starše
so od leta 1998 dalje prejeli

LETO 1998

  • Jožef Pušnik, za dolgoletno delovanje, za uspehe pri razvijanju družbenih dejavnosti, društev in komunalne dejavnosti v krajevni skupnosti.
  • Franc Petek, st., za dolgoletno delovanje, za uspehe pri razvijanju družbenih dejavnosti, društev in komunalne dejavnosti v krajevni skupnosti ter požarne varnosti.
  • KO RK Starše, ob 50. letnici obstoja.

LETO 1999

  • Franc Štumberger, za uspehe pri razvijanju družbenih dejavnosti, društev, komunalne dejavnosti in samouprave v KS in za širšo dejavnost, ki je pomembna za razvoj KS in občine.
  • Marjan Kajzovar, za dolgoletno delo v KS, športnem društvu in za sodelovanje pri vseh prostovoljnih akcijah pri razvoju kraja.

LETO 2000

  • Terezija Kumer, za uspehe pri razvijanju družbenih dejavnosti, društev, komunalne dejavnosti in samouprave v KS ter za širšo dejavnost, ki je pomembna za razvoj KS in občine.
  • Pavel Križovnik, za dolgoletno delovanje, za uspehe pri razvijanju družbenih dejavnosti na nivoju Občine Starše, društev in samouprave v krajevni skupnosti.

LETO 2001

  • Rozalija Planinc, za 35-letno aktivno delo na področju krajevne samouprave, društvene in humanitarne dejavnosti.
  • Stane Matjašič, za dolgoletno aktivistično delo na področju gasilstva in požarne varnosti, razvoju društvene dejavnosti in izgradnji infrastrukture v kraju bivanja.

LETO 2002

  • Izidor- Srečko Pernek, za uspehe pri družbenih dejavnostih na nivoju društev in občine.

LETO 2003

  • Anica Šeruga, za dolgoletno delo na področju humanitarnih organizacij, za delovanje v krajevni samoupravi in v zadnjem obdobju na področju humanitarne pomoči občanov v vsej občini.
  • Dragica Kirbiš, za dolgoletno delovanje na področju humanitarnih organizacij, kulturne dejavnosti.

LETO 2004

  • Kristina Štrubelj, za dolgoletno delo na področju humanitarnih organizacij, kulturne dejavnosti in šolstva.
  • Milko Svenšek, za delo na področju lokalne samouprave, krajevne skupnosti ter civilne zaščite.

LETO 2006

  • Ivan Furek, za skoraj 40-letno delo na področju civilne zaščite oz. gasilstva.

LETO 2010

  • Željko Cirba, za dobre prijateljske odnose s KUD Alojz Colnarič in posredno z občino Starše, v smislu izmenjave kulturne dejavnosti, turizma in medsebojnih odnosov občanov.
  • Dr. Helmut Teobald Muller, za 10 let vključitve kot glavar preko občine Preding in kvalitetno predstavljanje naše občine. Za promoviranje naše občine, naše države, kulture, športa in turistične dejavnosti.

LETO 2011

  • Fanika Butolen, za nadaljevanje dela na področju krajevne samouprave na območju Starš in Loke-Rošnje, predvsem pa na področju socialne varnosti občanov.
  • Ivan Paveo, za nadaljevanje dela na nivoju KS in humanitarne dejavnosti, delovne uspehe na področju izgradnje infrastrukture v kraju ter vključevanje v športno dejavnost.

LETO 2012

  • Mira Lončarič, za večletno prizadevno delo po društvih in v krajevni skupnosti.

LETO 2013

  • Ignac Auer, za dolgoletno delo na področju požarne varnosti.
  • Jože Ekart, za dolgoletno delo na področju kulture, glasbene dejavnosti ter športa.

LETO 2014

  • Janja Golob, za dosežene uspehe pri demokratičnem razvoju družbe in razvijanju gospodarstva in družbenih dejavnosti, ki so pomembni za razvoj občine Starše, delo in življenje v njej.
  • Franc Dobnik, za dosežene uspehe pri demokratičnem razvoju družbe in razvijanju gospodarstva in družbenih dejavnosti, ki so pomembni za razvoj občine Starše, delo in življenje v njej.

LETO 2016

  • Cveto Završki, za dolgoletno delo na področju društev in lokalne skupnosti.
  • Branko Lešnik, za ohranjanje ljudskega petja in delo na področju kulture.
  • Bruno Mader, za sodelovanje na področju požarne varnosti in humanitarnih dejavnosti.

LETO 2017

  • Marija Kurbus, za dolgoletno delo v društvih, za humano in požrtvovalno dejavnost na področju negospodarskih dejavnosti, predvsem sociale in razvoja komunalnih dejavnosti v KS.

 

Plaketo z bronastim grbom Občine Starše
so od leta 1989 prejeli

LETO 1998

  • Franc Dobnik, za dolgoletno delovanje v društvih na območju krajevne skupnosti Starše.
  • Jožef Ekart, za dolgoletno delovanje, za uspehe pri razvijanju družbenih dejavnosti, društev in komunalne dejavnosti v krajevni skupnosti.
  • Franc Lambauer, za dolgoletno sodelovanje, za utrjevanje prijateljskih odnosov med društvi Avstrije in Slovenije ter za nesebično pomoč društvom v Občini Starše.
  • Janez Gojčič, za dolgoletno delovanje, za uspehe pri razvijanju družbenih dejavnosti, društev, komunalnih in socialnih zadev v krajevni skupnosti,

LETO 1999

  • Danica Bandur, za dolgoletno ustvarjalno delo v KS in za vodenje aktivnosti za ponovno odprtje trgovine.
  • Marija Kurbus, za dolgoletno delovanje v društvih, dolgoletno humano in požrtvovalno dejavnost na področju negospodarskih dejavnosti.

Marija Vobič, za dolgoletno humano in požrtvovalno dejavnost na področju Rdečega križa, za pomoč občanom KS ter za požrtvovalno delo pri razvijanju družbenih dejavnosti in društev ter širše na področju obujanja vrednot kulturne dediščine.

LETO 2000

  • Dragotin Frangeš, za dolgoletno delovanje v društvih, za dolgoletno humano in požrtvovalno dejavnost na področju negospodarskih dejavnosti, predvsem sociale in razvoja komunalnih dejavnosti v KS.

LETO 2001

  • Fanika Butolen, za dolgoletno in uspešno delo na področju organizacije mladih, krajevne samouprave KS Starše, Loka-Rošnja, ter na področju socialne varnosti občanov.
  • Ivan Paveo, za njegove vsestranske aktivnosti.
  • Janez Dobnik, za aktivno in uspešno delo na nivoju KS Zlatoličje in društev.

LETO 2002

  • Dušanka Dobnik – Jakl, za delo na področju kulturne dejavnosti v Občini Starše.
  • Ignac Auer, za delo na področju gasilstva, organih KS Zlatočičje in Starše.
  • Jože Ponudič, za dolgoletno delovanje v društvih, za uspehe pri demokratičnem razvoju KS, lokalne samouprave in pri razvijanju družbenih in gospodarskih dejavnosti na območju Občine.

LETO 2003

  • Marija Kreitner, za dolgoletno delo na področju krajevne samouprave, širjenje kulturne in turistične promocije naselij in vasi ter za delovanje v humanitarnih organizacijah.
  • Marija Huber, za dolgoletno aktivno delovanje na področju kulturne in mentorske dejavnosti z otroci in mladimi na območju Občine Starše.
  • Janez Marčič, za dolgoletno delovanje na področju humanitarnih organizacij in pomoči starejšim občanom, kakor tudi za področje turistično ljubiteljske in malo gospodarske dejavnosti.

LETO 2004

  • Maksimilijan Selinšek, za dolgoletno delovanje na področju ohranjanja tradicij in pomnikov naše krajevne zgodovine, humanitarnih organizacij in kulturne dejavnosti.
  • Jožef Krnjak, za delovanje na področju krajevne samouprave, urejanja naselij in vasi ter za delovanje v humanitarnih organizacijah.
  • Miroslava Lončarič, za dolgoletno delo na področju prosvetne dejavnosti, humanitarnih organizacij in kulturne dejavnosti.

LETO 2005

  • Boris Kraner, za razvoj gasilstva, požarne in splošne varnosti.

LETO 2006

  • Milan Pignar, za dolgoletno delovanje na področju razvoja krajev, krajevne skupnosti in lokalne samouprave.

LETO 2007

  • Rudi Koželjnik, župnik, za svoje dolgoletno in požrtvovalno delo.

LETO 2008

  • Jožef Lenart, za več kot 32 letno aktivno delovanje v PGD Zlatoličje.

LETO 2009

  • Jože Mohorič, za prizadevno delo na področju športa za starejše občane Občine Starše.
  • Janez Gerečnik, za dolgoletno delo na področju gasilstva in požarne varnosti v Občini Starše.
  • Janja Golob, za prizadevno delo na področju turizma v Občini Starše.

LETO 2010

  • Branko Lešnik, za vključitev v KUD Franc Ilec, za zasluge pri ohranjanju ljudskega petja, igranja, za dejavnost in sodelovanje v raznih projektih.
  • Milan Šprah, za vključitev v PGD Zlatoličje, za sodelovanje na področju komunale, športa, za razvijanje dobrih človeških odnosov med krajani.
  • Bruno Mader, referent za civilno zaščito okraja Deurchlanberg v Avstriji. Vključuje se v sodelovanje s prostovoljnimi gasilskimi društvi in gasilsko zvezo, OŠ Starše in občino, s celokupnim predstavljanjem naše občine v tem delu Avstrije.

LETO 2011

  • Cveto Završki, za delo na področju občinske in krajevne samouprave, športa, razvoja društev, komunalnega razvoja naselij KS in družbenih dejavnosti.
  • Oto Kacjan, njegov trud in delo se je odražalo pri urejanju komunalnih zadev, kabelske televizije, telefonije,... Velika pridobitev v času njegovega dela pa je bila pošta in krajevni urad v Marjeti ter zdravstveni prostori.

LETO 2012

  • Marta Stepišnik, za aktivno sodelovanje pri KO RK Starše.
  • Mladen Fekonja, za aktivno sodelovanje pri PGD Zlatoličje ter za njegovo odločnost in vztrajnost, ki je pripomogla k razvoju Zlatoličja.
  • Vlado Požgan, za delo in aktivnosti v PGD Prepolje.

LETO 2013

  • Branko Kirbiš, za dolgoletno delo na področju družbenih in društvenih dejavnosti.
  • Milena Kaučevič, za dolgoletno delo na področju društvenih dejavnosti.
  • Igor Robar, za dolgoletno delo na umetniškem področju,vodja tamburašev KUD Ivan Lorenčič Trniče

LETO 2014

  • Vesna Pesek, za aktivno članstvo v ŠD Loka-Rošnja in Starše, ter aktivnost v Turističnem društvu Starše.
  • Nada Teskač, za vključevanje s svojim strokovnim znanjem v družbeno, društveno in politično delovanje kraja in občine.
  • Marjan Gril, za razvoj športa in aktivno delo v KS Brunšvik.

LETO 2016

  • Anton Lončarič, za delo na področju lokalne samouprave in kulturnih dejavnosti v kraju in širše.
  • Damijan Kaučevič, za delo na področju požarne varnosti – gasilstva in humanitarnih dejavnosti.
  • Marija Krepfl, za delo na področju društvenih in humanitarnih dejavnosti

LETO 2017

  • Aleksander Furek, za aktivno delo na področju športa, turizma ter dela v lokalni samoupravi ter pri vodenju in organizaciji številnih predvsem športnih prireditvah.
  • Jožica Kmetec, za delo na področju kulture, delo v lokalni samoupravi in za organizacijo in pomoč pri številnih prireditvah.

 

Grb Župana ali pisno priznanje župana Občine Starše
so od leta 1989 prejeli

LETO 1998

  • Simon Krepfl, ustanovitveni član Lovske družine Starše.
  • Adolf Vindiš, za uspehe pri demokratičnem razvoju društev ter komunalnem razvoju naselij.
  • Drago Koser, za uspehe pri demokratičnem razvoju društev, aktivno delovanje v društvih, komunalnem razvoju naselij in krajevne skupnosti ter širjenja prijateljskih odnosov med društvi doma in v tujini.
  • Franc Trs, za dolgoletno plemenito delovanje v organizaciji rdečega križa Marjeta ter za pomoč pri komunalnem urejanju naselij.
  • Franjo Duh, za aktivno povezovanje izven šolske dejavnosti v društvih, krajevnih skupnostih in občini ter za pozitiven odnos do dobrih medsebojnih odnosov šola in okolje.
  • Helmut Erkinger, za dolgoletno sodelovanje in utrjevanje prijateljskih odnosov med društvi ter za prijateljsko medobčinsko sodelovanje med Občino Starše in Avstrijo.
  • Jožef Klajnšek, za delovanje v društvih, raznih organih krajevne skupnosti, pomoči občanom, predvsem pri izgradnji komunalne infrastrukture in društvenih objektov.
  • Rudolf Koželjnik, za aktivno delovanje v fari St. Janž na Dravskem polju ter za skrb za okolje in objekte kulturnega in sakralnega pomena.
  • PGD Starše, za dolgoletno humano in požrtvovalno delo na področju požarne varnosti, pomoči občanom, krajevnim skupnostim, za razvoj in ohranjanje gasilstva.
  • KUD »Franc Ilec« Loka-Rošnja, za ohranjanje in obujanje kulturne dediščine na področju folklorne dejavnosti.

LETO 1999

  • Martin Selinšek, za dolgoletno delovanje v krajevni samoupravi in za razvoj zaščitenih kmetij ter razvoj na področju mlekarstva.
  • Vinko Toplak, za prostovoljno delo v PGD Zlatoličje ter za požrtvovalno in hrabro sodelovanje na več požarnih in reševalnih akcijah.
  • Miroslav Lončarič, za dolgoletno delovanje v krajevno skupnosti ter prostovoljnega gasilstva v PGD Trniče.
  • LETO 2000
  • Vasja Samec, za dolgoletno delo in uspehe na področju kulturne dejavnosti.
  • Jože Tomanič, za dolgoletno delo in uspehe pri razvijanju družbenih dejavnosti, društev in komunalne dejavnosti v KS.
  • Kristina Štrubelj
  • PGD Zlatoličje, za njihovo aktivno delovanje na področju požarne varnosti in utrjevanja gasilstva.
  • PGD Prepolje, za njihovo aktivno delovanje na področju požarne varnosti in utrjevanja gasilstva.
  • NK Loka-Rošnja, za aktivno delovanje na področju športne in rekreacijske dejavnosti v občini.
  • K.D. Ivan Lončarič, za aktivno delovanje na področju kulture, predvsem utrjevanja in ohranjanja lepe slovenske pesmi.

LETO 2001

  • Janez Ekart, za prizadevno delo na področju lokalne skupnosti.
  • ŠD Zlatoličje, za prizadevno delo članov društva.
  • PDG Trniče, za prizadevno delo članov društva.

LETO 2002

  • DU Starše, ob 25. obletnici delovanja društva.

LETO 2010

  • Občinska uprava Občine Starše, za dolgoletno sodelovanje.
  • Stanka Vobič, za dolgoletno sodelovanje.
  • Mag. Janez Ekart, za dolgoletno sodelovanje.
  • Adolf Šerdoner, za dolgoletno sodelovanje.
  • Vida Ornik, za dolgoletno sodelovanje.
  • Anton Mlakar, za vključevanje v GD Prepolje, prostovoljno delo, vključitev v svetu KS Prepolje.
  • Drago Koser, za dolgoletno sodelovanje.
  • Daša Jakol, za dolgoletno sodelovanje.
  • Jože Ekart, za dolgoletno sodelovanje.
  • Martin Vogrinec, za dolgoletno sodelovanje.
  • Marjan Ojsteršek – Heledis Celje, za dolgoletno sodelovanje.

LETO 2011

  • Marjan Hercog, za dolgoletno sodelovanje.

LETO 2012

  • KUD »Franc Ilec« Loka-Rošnja, za 25. letno delovanje.

LETO 2013

  • Marko Matič, za več kot 25. letno delo trenerja nogometnih ekip iz območja Občine Starše.
  • Franc Petek, za dolgoletno delo na področju požarne varnosti.
  • Ivana Sel, za dolgoletno delo na področju društvene dejavnosti.
  • Franc Dobnik, za dolgoletno delo na področju ribištva in gasilstva.
  • Janez Marčič, za dolgoletno delo na področju humanitarnih organizacij.
  • Beate Koller, predsednica življenjsko reševalnega društva, v katerega so vključene vse reševalne službe. Njeno delo se odraža na področju zaščite in reševanja. Vodja organizacije otroške olimpijade. Zaslužena, da se otroci OŠ Starše vsako leto udeležijo varnostne olimpijade na Dunaju brezplačno.

LETO 2013 (pisna priznanja župana)

  • Andrej Žunkovič, za področje športa.
  • Damijan Kacjan, za področje športa.
  • Miran Kumer, za področje športa.
  • Nada Ornik, za humanitarno in drugo delo.
  • Ivan Čelan, za podporo humanitarnim in drugim društvom.

LETO 2014 (pisna priznanja župana)

  • Barbara Selinšek, za področje športa.
  • Luka Milec, za področje športa.
  • Franc Kirbiš, za področje športa.
  • Aleš Frangež, za področje kmetijstva.
  • Milan Selinšek, za področje kmetijstva.
  • Angela Petek, za delovanje na področju društva.
  • Avtoprevozništvo in gradbena mehanizacija Andrej Gorjup, za delovanje na področju obrti.
  • VZS Čuček podjetje za proizvodnjo, trgovino in storitve d.o.o., za delovanje na področju obrti.
  • Gostilna Beno, za področje gostinstva.
  • Bar Jurček, za področje gostinstva.
  • Franc Skaza, za delovanje na področju gasilstva.
  • Jože Ekart, za delovanje na področju turizma.

LETO 2016 (grb župana)

  • Slavko Sedminek, za delo in razvoj na področju športa.
  • Snježana Ponudič, za delo na področju gasilstva in humanitarnih dejavnosti.
  • Dolores Petković, za delo na področju humanitarnih dejavnosti.
  • Silva Kiseljak, za delo na področju društvenih dejavnosti.
  • Jernej Klasinc, za razvoj in delo na področju kmetijstva.
  • Timi Max Elšnik, za izredne športne dosežke v nogometu.
  • Vojteh Šenveter, za zasluge na humanitarnem področju.
  • Otto Leitgeb, za pomoč in zasluge na področju gasilstva.

LETO 2017 (grb župana)

  • Janez Golob, za razvoj dopolnilnih dejavnosti nakmetiji, s svojimi suhomesnatimi izdelki promovira Občino Starše v lokalnem in širšem okolju.
  • Anita Babič, za požrtvovalno delo v društvih, pripravi programov in vodenju prireditev.
  • Iztok Dobnik, za dolgoletno delo v Športnem društvu Zlatoličje, skrbi za podmladek nogometašev, za srečanja, tekme, prireditve, sponzorstva.
  • Anton Kraitner, za dolgoletno delo v društvih na športnem in kulturnem področju.
  • Milan Pignar, za dolgoletno delo na področju lokalne samouprave.

 

Podelitev priznanj župana gostom za utrjevanje prijateljskih vezi

  • Josip Zubovič – načelnik občine Kolan
  • Vladimir Domjanić – načelnik občine Mala Subotica
  • Kemal Bratič – načelnik občine Doboj Istok
  • Milisav Mirković – predsednik občine Gornji Milanovac
  • Trifan Paunović – Gornji Milanovac

 

Priznanja, pohvale, listine komisije za nagrade in priznanja Občine Starše
so od leta 1989 prejeli

LETO 1999

  • Franc Kirbiš, za prizadevno delovanje na področju dosežkov v športu mednarodnega pomena.
  • Marjan Gril, za prizadevno delo na področju športa ter pomoč pri organizaciji prireditev.
  • Marjan Jauk, za prizadevno delovanje na področju kolesarskega športa v mednarodnem pomenu. Osvojil je več naslovov državnega prvaka.
  • Kristina Štrubelj, za dolgoletno sodelovanje v društvih in organizacijah ter aktivnem delu v Rdečem križu.
  • Igor Trstenjak, za prizadevno delovanje na področju požarne varnosti in razvoju gasilstva.
  • David Babič, za prizadevno delo na področju informiranja in ekologije, za pomoč in podporo pri ustvarjanju mladih ter pomoč pri šolstvu.
  • Alojz Dikavčič, za delo na področju lokalne samouprave, delo v društvih in organizacijah.
  • Alojz Radolič, za pomoč pri izgradnji stavbe KS Prepolje, za pomoč vaškega vodovoda ter drugih akcijah v okviru KS Prepolje.

LETO 2000

  • Jože Finžgar, za njegovo delo v društvih in organizacijah.
  • Zdenko Fuks, za aktivno delo pri ustanovitvi PGD Trniče in vodenje operative v času razvoja PGD Trniče.
  • Ivan Gojčič, za dolgoletno delo na področju krajevne skupnosti, vodenje in delo na področju požarne varnosti.
  • Franc Brglez, za dolgoletno delovanje v društvih, krajevni skupnosti, tako na družbenem kot komunalnem področju.
  • Anton Petelinšek, za vodenje in pomoč pri vsakoletni izvedbi dobrodelnega koncerta. Po njegovi zaslugi je ta prireditev dobila veliko podporo javnosti.
  • Jožef Petek, za aktivno delovanje kot član Upravnega odbora PGD Prepolje.
  • Stanislav Vidovič, za njegovo dolgoletno in aktivno delo ter vložen trud na področju požarne varnosti.
  • Janez Gerečnik, za dolgoletno delo na področju družbenih dejavnosti, društev, komunalnih dejavnosti ter na področju požarne varnosti.
  • Aktiv žena, za utrjevanje ljudskih izročil, kulinarike in turistične promocije občine Starše.
  • Ansambel Ekart, za uspešno predstavljanje svojega kraja z glasbo.
  • ŠD Loka-Rošnja, za uspešno delovanje na področju športa.

LETO 2001

  • Marija Lešnik, za aktivno delo v Društvu upokojencev Marjeta na Dravskem polju ter udejstvovanje v kulturnem društvu Ivana Lončariča Trniče.
  • Alojz Žunkovič, za dolgoletno družbeno-politično delo v KS Starše, KS Zlatoličje in PGD Zlatoličje.
  • Bojan Kirbiš, za njegove sposobnosti in znanja, ki jih je pokazal na področju športa in lova.
  • LD Starše, za prizadevno delo članov.

LETO 2002

  • Oto Sagadin, za večletno delovanje na področju požarne varnosti in razvoju gasilstva.
  • Anton Rodošek, za dolgoletno delovanje na področju požarne varnosti in razvoju gasilstva.
  • Anton Frangež, za njegovo delo in prizadevanje na področju komunalnega razvoja kraja in delo na področju gasilstva.
  • Jože Habijanič, za prizadevno delo na področju krajevne samouprave, komunalne dejavnosti v kraju in na področju športa.
  • PDG Starše, ob 115. letnici obstoja delovanja.
  • KUD »Franc Ilec«, ob 15. obletnici delovanja na področju ohranjanja kulturne dediščine.

LETO 2003

  • Marjan Šešerko, za delo na področju ribištva.
  • Ivan Medved, za delo na področju gasilstva.
  • Ivana Lončarič, za delo na področju kulture.
  • Katarina Kraner, za delo v društvih.
  • Vesna Furek, za delo v KS in pri mladih Zlatoličja, pomoč pri organizaciji proslav itd.
  • Franc Kmetič, za dejavnost na področju kulture – pevski zbor.
  • Jožef Lenart, za delo na področju gasilstva.
  • Jožef Bandur, za delo na področju KS, komisijah občine, športa.
  • Franc Skaza, za delo na področju gasilstva.
  • Milena Potisk, za delo na področju kulture, šolstva itd.
  • ŠD Loka-Rošnja, priznanje ob 20. obletnici delovanja društva.

LETO 2004

  • Anton Sel, za 57 let aktivnega dela in petja v društvu – KUD Alojz Colnarič Starše.
  • Zdenko Murko, za dolgoletno delo na področju športne dejavnosti v Staršah.
  • Drago Emeršič, za njegovo finančno in materialno pomoč PGD Trniče.
  • Marija Klasinc, za ohranjanje kulturne dediščine na področju kulinarike, katoliško – krščanskih običajev.
  • Terezija Ekart, za dolgoletno opravljanje tajniških poslov v Društvu upokojencev Starše, za vodenje evidenc , obiske jubilantov, sodelovanje pri pripravi srečanja starejših občanov.

LETO 2005

  • Ana Varžič, za dolgoletno opravljanje poverjeniških poslov v Društvu upokojencev Starše ter za nekdaj ativno delo v Zvezi prijateljev mladine Starše in PGD Trniče.
  • Franc Kovač, za dolgoletno delo na področju gasilstva, krajevni samoupravi ter za večletno vodenje pogrebnega moštva v kraju.
  • Stanko Sel, za dolgoletno aktivno delo in petje v društvu – KUD Alojz Colnarič Starše.
  • Pepca Lešnik, za pobudo nastanka ženskega pevskega zbora, vseskozi je tudi predsednica zbora; za preteklo delo v Društvu prijateljev mladine, Župnijske karitas Starše in organizacijo pomoči sokrajanom.
  • Srečko Gorinšek, za dolgoletno delo na področju športne dejavnosti v Staršah.

LETO 2006

  • Maksimilijan Stožer, za več kot stokratno darovanje krvi.
  • Jože Kaiser, za več kot stokratno darovanje krvi.
  • Vladimir Lesjak, za več kot stokratno darovanje krvi.
  • Vili Ducman, za zasluge na področju mednarodnega sodelovanja.
  • Drago Koser, za zasluge na področju mednarodnega sodelovanja.
  • Marjan Malek, za zasluge na področju mednarodnega sodelovanja.
  • Pavel Križovnik, za zasluge na področju mednarodnega sodelovanja.
  • Milena Kaučevič, za aktivno delo v vaseh in raznih društvih in organizacijah na območju Občine Starše.
  • Anica Šimek, za aktivno delo v vaseh in raznih društvih in organizacijah na območju Občine Starše.
  • Štefan Kac, za aktivno delo v vaseh in raznih društvih in organizacijah na območju Občine Starše.
  • LD Starše, ob 60. obletnici delovanja lovske družine.

LETO 2007

  • PDG Starše, ob 120. obletnici obstoja.
  • KUD Alojz Colnarič Starše, za 100 let organiziranega petja.
  • KUD Franc Ilec Loka-Rošnja, za 20 let delovanja.

LETO 2008

  • Franc Pesek, za večletne zasluge in delo na kulturnem in zabavnem področju,organiziranje prireditev.
  • Jožef Ekart, za večletne zasluge in delo na kulturnem in zabavnem področju,organiziranje prireditev.
  • KORK Starše, za 60 let delovanja društva.

LETO 2010

  • PP Rače, za dolgoletno sodelovanje.
  • KUD Urška, ob 10. obletnici delovanja.
  • PGD Prepolje, za 80. Let delovanja.
  • PGD Zlatoličje, za 60. Let delovanja.
  • UE Maribor, za dolgoletno sodelovanje.
  • GP Radlje, za dolgoletno sodelovanje.
  • KK Ptuj, za dolgoletno sodelovanje.
  • Projektivni biro 21, za dolgoletno sodelovanje.
  • ZD Maribor, za dolgoletno sodelovanje.
  • Pošta Starše, za dolgoletno sodelovanje.
  • CP Maribor, za dolgoletno sodelovanje.
  • Nizke gradnje Ptuj, za dolgoletno sodelovanje.
  • De Maribor, za dolgoletno sodelovanje.
  • Marija Krepfl, za delo v KORK Marjeta ter aktivno sodelovanje v društvu upokojencev Marjeta.
  • Silva Kiseljak, za prostovoljno delo ter delo v humanitarnih organizacijah.
  • Franc Vogrin, za delo v GD Zlatoličje.
  • Franc Ornik, za delo na športnem področju ŠD Prepolje.
  • Breda Premzl, za aktivno vključevanje v projekt Otroške olimpijade varnosti.
  • Amadeo Pascalo (Venzone), za dolgoletno sodelovanje.
  • Adolf Maistner (Preding), za dolgoletno sodelovanje.
  • Stjepan Milas (Lovas), za dolgoletno sodelovanje.
  • Hana in Josepe Buflon (Venzone), za dolgoletno sodelovanje.

LETO 2011

  • Milan Teskač, za delo v PGD Prepolje, KORK Marjeta ter ŠD Prepolje.
  • Robert Furek, za delo v PGD Prepolje in ŠD Prepolje.
  • Justina Beranič, za delo na humanitarnem področju in prostovoljno delo.
  • Ana Ponudič, za delo v PGD Trniče.
  • Silva Frangeš, patronažna sestra na celotnem območju Občine Starše. Opravi še veliko več kot je njeno delo.

LETO 2012

  • David Martinuš, za dolgoletno delo na področju društvene dejavnosti (PGD Prepolje)
  • Franc Furek, za dolgoletno delo na področju društvene dejavnosti (PGD Prepolje).
  • Marija Macuh, za dolgoletno delo na področju društvene dejavnosti (KO RK Marjeta, PD Prepolje, AJDA).
  • Matilda Partlič, za dolgoletno delo na področju društvene dejavnosti (KO RK Marjeta, PD Fram).
  • Cvetka Trstenjak, za dolgoletno delo na področju društvene dejavnosti (KO RK Starše, KUD Alojz Colnarič Starše).

LETO 2013

  • Mojca Rodošek, za večletno delo na področju požarne varnosti.
  • Lidija Paveo, za večletno delo na področju društvene dejavnosti.
  • Zvonka Kirbiš, za večletno delo na področju društvene dejavnosti.
  • Jožica Horvat, za večletno delo na področju društvene dejavnosti.
  • Anica Frangež, za večletno delo na področju društvene dejavnosti.
  • Dušan Majcen, za večletno delo na področju društvene dejavnosti.
  • Stanislav Gerečnik, za dolgoletno delo na področju lokalne samouprave in požarne varnosti.
  • Mirko Vidovič, za dolgoletno delo na področju lokalne samouprave, društvenih dejavnosti in požarne varnosti.

LETO 2014

  • Boštjan Rodošek, za področje gasilstva.
  • Jožica Kmetec, za področje kulture ter lokalne samouprave.
  • Boštjan Pesek, za področje športa.

LETO 2016 (pisna priznanja)

  • Danilo Babič, za delo na področju društvenih in športnih dejavnostih
  • Irena Šerdoner, za delo na humanitarnem področju
  • Drago Krepfl, za delo na področju lovstva
  • Ana Premzl, za delo na področju društvenih dejavnosti in sociale
  • Nada Smolinger, za aktivno delo za otroki in mladino pri pripravi proslav.

LETO 2017(Pisna priznanja)

  • Nada Vitez, Sonja Senekovič, Rozika Trifkovič, Angela Tihec, Vladka Papež

Za njihovo prostovoljno delo v dnevnih centrih aktivnosti, veliko so pripomogle, da je delo v centrih zaživelo.

  • Anica Sel, za požrtvovalno delo v društvu Ajda Starše, s svojimi izdelki popestri razstave, , s peko slastnega peciva razveseljuje sladkosnedneže na raznih prireditvah.


predstavitevGor zupanGor obcinskiSvetDol
obcinskaUpravaDol razpisiDol VlogeDol
NagradeDol volitveDol krajevneDol
koledarDol turizemDol Razgrnitev OPN
dcaGor gradnjeDol zbriniCenterDol
AktNoviceDol Mediji in tedenske novice Cenik

Prihajajoči dogodki

    Pobude in vprašanja

    

    Če imate kakšno vprašanje, pripombo, pobudo nam jo posredujte preko obrazca.

    oglasnaDeska